Iskolánk 2024. április 12-én Osztályéneklési Fesztivált rendezett, melyet a 2.c osztály nyitott meg népi
gyermekjátékok előadásával.

436452054_938274664972856_1382454326581476865_n.jpg

skolánkban március 22-én, a napján került megrendezésre a víz világnapja, mely az idei évben a "Víz a békéért" jegyében zajlott.

A Pécsi Egyházmegye és a mohácsi Park Utcai Katolikus Általános Iskola tantestülete az örök élet hitével tudatja, hogy Dérné Juránovics Tünde, a Park Utcai Katolikus Általános Iskola igazgatóhelyettese és tanára 56 éves korában 2024. március 1-jén tragikus hirtelenséggel elhunyt.

A Megyei népdaléneklési versenyen 164 versenyzőből iskolánk tanulói kiemelkedően szerepeltek,
tárgyi jutalomban is részesültek.

„Tél vége van gyújtsuk meg a máglyát!
Szép sokac lányok édes mátkák,
Temetjük a telet várjuk a tavaszt,
A busók jókedve örömet fakaszt,
A téren ég a hatalmas máglya,
A lobogó láng a tél halála.”
/Lindenlaub Péter, 5.a osztályos tanuló/

TRÁBERT JÓZSEF TERÜLETI NÉMET NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY
Iskolánk nem csak a német nyelv, hanem a magyarországi németek kultúrájának és hagyományainak megőrzését is fontosnak tartja, ezért 25 éve minden évben megrendezi Mohács és környéke általános iskolái részére a területi német népdaléneklési versenyt.

2024. február 2-án került megrendezésre a német tagozat legnagyobb és legfontosabb rendezvénye, a 31. Gyermeksvábbál a SLAMI nagytermében.

svábbál meghívó 2024 web.jpg

„Ha ég a lélek tüze, mindig elérhető a művészi tökéletesség.”
Kodály Zoltán

December 8-án a már hagyománnyá vált iskolai adventi délutánunkon a várakozás és a világosság szimbólumaként, közös iskolai koszorúnkon meggyújtottuk a második gyertyát.

Karácsonyi projektnap a német tagozatosok számára
Minden évben szervezünk projektnapot, amelyen egy ünnepkör hagyományait, szokásait elevenítjük fel. Idén advent illetve a karácsony volt a témánk.

Iskolánk szervezésében november 30-án került sor a területi versmondó versenyre, melyen intézményünk tanulói szép eredményeket értek el.

Barátaimnak mondalak benneteket...(Jn 15,15) mondta Jézus a tanítványainak, ezzel kiemelve a barátság fontosságát az életünkben..

Főtisztelendő Bacsmai László plébános atya vezetésével, Kresz-Gundrum-Ágota, Schrempf József és Iváncsits Tamás,
iskolánk pedagógusai, továbbá más hitoktató kollégák és szülők szíves segítségével nagyon szép adventi koszorúkat készítettek a mohácsi általános iskolás gyermekek a Közösségi házban. A koszorúk ünnepélyes megáldását Berecz Tibor káplán atya végzi majd a vasárnap 10 órakor kezdődő, Fogadalmi templomban tartandó szentmise keretében.

A siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola diákjai meghívásunkra november 27-én iskolánkban jártak.

November 16-án tartottuk felsős iskolai versmondó versenyünket, ahol 29 tanuló mérte össze felkészültségét, előadói készségét. Két korcsoport szerint értékeltük a tanulókat arany,ezüst, bronz és kiemelt arany minősítéssel. A legkiemelkedőbb tanulók képviselik iskolánkat a november végi térségi területi versmondó versenyen.

Olaszországban az V. Jesoloi Nemzetközi Zene- és Táncfesztiválon vett részt harmadik alkalommal 2023. szeptember 22-25-ig a mohácsi Park Utcai Katolikus Általános Iskola

Kicsinyek kórusa.