Karácsonyi projektnap a német tagozatosok számára
Minden évben szervezünk projektnapot, amelyen egy ünnepkör hagyományait, szokásait elevenítjük fel. Idén advent illetve a karácsony volt a témánk.

A tornateremben gyülekeztünk és közös imádsággal kezdtük a napot. Aztán egy műsor következett, amit vendégeink, a Park óvoda nagycsoportosai is megtekintettek, és ők is énekeltek. Felléptek még a 7.a osztályosok, akik egy betlehemes jelenetet adtak elő, a 3.a és 5.a osztályból egy-egy verset mondtak el: Moszbacher Anna, Szigeti-Kovács Mátyás, Rafajlovics Mila, Magyarosi Krisztián, Bien Letícia, Lindenlaub Anna, Eckert Édua valamint Lindenlaub Péter, Buchamer Lili, Karl Ádám, Auth Emma, Csollák István. A 2.a osztályosok táncoltak, Bayer Nora 4.a osztályos tanuló egy rövid történetet mesélt el nyelvjárásban, a gyermekjátékok szakkör (3.a, 4.a) tagjai énekeltek és táncoltak, valamint az 5. és 6.a osztályosok színjátszó szakköre arról énekelt, mennyire szeretik a havat. Majd az alsó tagozatosok közös dalával (Eine Muh, eine Mäh ...), végül a felsősök énekével.(Weiße Weihnacht wünschen wir uns ...) zárult a műsor. Ezután minden osztály előkészített egy kis virágcserepet a búza csíráztatásához, hogy majd 13-án búzát szórjanak bele. Mindenki barkácsolt, sütött és evett is. A 4.a osztály Geresdlakra utazott, hogy megtekintsék a mézeskalács falut, a 6.a osztályosok pedig Székelyszabarba a svábházba látogattak el. Ők megnézték a betlehemet is a Német Házban. Közben mindenki ehetett lekváros kenyeret, amennyi jól esett.
Egy tartalmas napot zártunk, reméljük mindenki jól érezte magát!