2024. február 2-án került megrendezésre a német tagozat legnagyobb és legfontosabb rendezvénye, a 31. Gyermeksvábbál a SLAMI nagytermében.

A rendezvény egy közel másfél órás műsorral kezdődött, melyben iskolánk igazgatónőjének nyitóbeszéde után az iskolánkban működő hagyományápoló (néptánc, kórus) és a színjátszó szakkörök, valamint az iskolai vers- és prózamondóverseny első helyezett versmondói, a különdíjban részesült nyelvjárás kategória prózamondói és a közelgő népdaléneklési versenyre készülő tanulók mutatkoztak be.
Mint minden évben, most is vendégeink voltak a Park óvoda nagycsoportosai.
A 2.a osztály teljes létszámmal állt színpadra egy zenés- táncos műsorszámmal.
Nyolcadikos tanulóink, akik az est rendezői és házigazdái voltak, idén utoljára léptek fel „parkosként”, ezért egy gyönyörű népdallal és egy fergeteges tánccal búcsúztak el.
A műsorban felléptek még tehetséges zenészek is, köztük egy volt parkos diák.
A műsor zárásaként minden szereplő elénekelte együtt az „Ein bisschen Frieden, …” című dalt. Azok a nyolcadikos tanulók, akik éveken át a német kórus vagy a színjátszó szakkörök tagjai voltak, munkájukért elismerő oklevélben részesültek. Hagyomány továbbá, hogy a nyolcadikosaink egy szalagokkal feldíszített kis rozmaringbokrot adtak át a hetedikeseknek, szimbolizálva ezzel a németség kultúráját, hagyományait illetve iskolánk német tagozatának hagyományait, melyeket ezután a hetedikeseknek kell majd ápolni.
A műsort bál követte élő zenével, a Diamant zenekarnak köszönhetően nagyon jó hangulatban.
Rendezvényünk a Baranya Megyei Német Önkormányzat, a Park Alapítvány és sok- sok szülő támogatásával valósulhatott meg. Köszönet mindenért!